KURACJA NATURALNA W PRASTAREJ

Miniony weekend miałyśmy przyjemność spędzić w Dworze Prastara w Cielętnikach.

To były cudowne 3 dni pośród natury, z pysznym, naturalnym jedzeniem pochodzącym z gospodarstwa właścicieli Dworu. Idea tego miejsca polega na tym, że w ciągu krótkiego czasu, odwiedzający ma się możliwie najbardziej zrelaksować i naładować pozytywną energią. Codzienne kąpiele leśne, zajęcia z jogi, nawadnianie, lipobranie, wspólne posiłki przeplatane wspaniałymi opowieściami pani Ani oraz pana Marcina. Do tego wykłady z zaproszonymi gośćmi – w ten weekend mogłyśmy posłuchać na temat stresu, prezentację przygotowała psycholożka Paulina Koszut. Rozmowy, które odbyły się po wysłuchaniu wykładu, na długo zapadną w naszej pamięci. Justyna również miała okazję przedstawić informacje o naturalnym wsparciu przewodu pokarmowego w kontekście problemów z refluksem, Helicobacter pylori, czy poprawie wydzielania kwasów w żołądku. Słuchacze oprócz teorii mieli przedstawione gotowe propozycje na stworzenie mieszanek ziół, które mogą pomóc w wyżej wymienionych problemach. Większość z tych ziół rośnie naturalnie na terenie Prastarej np. krwawnik, nagietek, mięta, babka lancetowata, len czy wspaniała lipa, w której zbiorach miałyśmy okazję uczestniczyć i na świeżo pić przepyszne napary.

Prastara jest miejscem magicznym, stworzonym z ogromną pasją i miłością do natury i zdrowego stylu życia. Możemy tutaj również kupić zioła, różnego rodzaju mieszanki do zaparzania, oleje tłoczone na miejscu, czy amarantus, który również jest uprawiany na terenie Prastarej.

Z całego serca polecamy wam wizytę w tym cudownym miejscu. Gwarantujemy, że nawet krótki pobyt sprawi, że wrócicie wypoczęci z nową energią do działania.