Na czym polegał projekt?

Projekt powstał z myślą o wszystkich osobach, które w nowym roku spisują postanowienia. Często na tej liście znajduje się chęć zmiany na zdrowszy styl życia, utrata nadmiernych kilogramów czy zwiększenie aktywności fizycznej. Bardzo często zdarza się, że zapału starcza na krótki czas i rozgoryczeni wracamy do swoich starych nawyków.

Tworząc projekt chciałyśmy żeby zmiany następowały powoli. Zależało nam na tym żeby osoby biorące w nim udział metodą małych kroków wprowadzały modyfikacje do swojego życia. Podzieliłyśmy styczeń na etapy. Każdy tydzień opowiadał o innym zagadnieniu, tak żeby uczestnicy na spokojnie wdrażali się w nowe przyzwyczajenia.

Każda osoba na początku miesiąca otrzymała 2 darmowe jadłospisy, które opierały się na zasadach diety śródziemnomorskiej (kliknij żeby sprawdzić ofertę). Obfitowały one w warzywa, ryby, chude mięso, zdrowe tłuszcze. Starałyśmy się żeby posiłki były łatwe i szybkie w przygotowaniu, a także żeby dieta nie była zbyt kosztowna. Oprócz tego co tydzień uczestnicy otrzymywali darmowe materiały edukacyjne, a na naszym Instagramie (kliknij aby przekierować się na Instagram) codziennie dodawałyśmy treści odpowiadające tematyce danego tygodnia. W każdą niedzielę przeprowadzałyśmy live, który podsumowywał dany tydzień, gdzie osoby biorące udział w projekcie mogły zadawać nam pytania. Dodatkowo trener Aleksandra Wojtyś przeprowadziła darmowy trening na zamkniętej grupie na Facebooku.

W wiadomości prywatnej uczestnicy bardzo chętnie dzielili się z nami przygotowywanymi przez siebie posiłkami, raportami z wykonanej aktywności fizycznej jak również swoimi przemyśleniami.

OPINIE O PROJEKCIE

Po zakończonych 4 tygodniach, poprosiłyśmy uczestników o uzupełnienie ankiety, dzięki której mogłyśmy dowiedzieć się jakie efekty przyniósł nasz projekt oraz jakie odczucia co do niego miały osoby, które w nim uczestniczyły.

1. Opisz krótko jak oceniasz organizację Styczniowego projektu.

Bardzo mi się podobała. Tematyka była różnorodna i ciekawa.


Rewelacja.Wszystko czytelnie opisane

Organizacja programu jest konkretna


Bardzo dobrze. Ładnie opracowane i kompletne materiały. Przydatne i ciekawe informacje na temat żywienia, organizowania zakupów i wykorzystania produktów.

2. Czy otrzymany jadłospis i materiały edukacyjne oraz treści na Instagramie spełniły Twoje oczekiwania?

Jak najbardziej. Pozwoliły wprowadzić zdrowe zmiany w moim odżywianiu.


Bardzo.Bylam zaskoczona, łatwością dan a jednocześnie tym,że były one bardzo smaczne.

Jadłospis oraz materiały bardzo przydatne a jadłospis bardzo prosty

Jak najbardziej!

3. Jak oceniasz komunikację z organizatorami projektu?

Bardzo dobrze.

Wielki plus za każdą odpowiedź, wątpliwość.W razie potrzeby nie było problemu z uzyskaniem pomocy lub odpowiedzi.

Komunikacja bardzo przejrzysta i prosta

Bardzo dobrze. Jedynym utrudnieniem był dla mnie brak profilu na facebooku lub Instagramie.

4. Czy udało Ci się trzymać naszych zaleceń przez cały miesiąc?

Jeśli chodzi o posiłku, to z małymi odstępstwami trzymałam się zaleceń. Niestety nie byłam w stanie wypijać zalecanej ilości wody.

No niestety szczerze nie do końca nad czym bardzo ubolewam ale obiecuje poprawę

Przez pierwsze 3 tygodnie tak.Niestety w ostatnim tygodniu miałam sporo wyjazdów i te posiłki były trochę taki na pół gwizdka.

Tak, z drobnymi „grzeszkami”.

5. Jak oceniasz jadłospisy: skala trudności, czas przygotowania posiłków, smak, koszt?

Były bardzo przydatne i co dla mnie ważne nie wymagały ode mnie dużo czasu.


Bardzo łatwe,czas -szybko co jest ogromna zaleta,smak – rewelacja (szczególnie ryba ze szpinakiem),koszt -na każda kieszeń.

Bardzo łatwe i proste i nie kosztowne

Przygotowywanie posiłków nie jest skomplikowane, każdy bez problemów może je przyrządzić. Zaletą tych potraw jest to, że ich przygotowanie nie zajmuje zbyt wiele czasu. Nie mają z tym problemu również osoby zapracowane lub te, które nie lubią spędzać zbyt wiele czasu w kuchni. Wszystkie potrawy są bardzo smaczne, a niektóre wyborne i na stałe wchodzą do mojego menu. Jeśli chodzi o cenę, to koszt potraw nie jest wyższy od tradycyjnych dań.

6. Czy zauważyłeś/zauważyłaś jakąś zmianę w samopoczuciu?

Ogromną, jestem szczuplejsza, a to zawsze poprawia samopoczucie. Czuję się sprawniejsza i bardziej aktywna.


Pomimo ze nie do końca byłam sumienna to samopoczucie lepsze

Tak czuję się lżejsza

Tak, pomimo przeziębienia, które przechodziłam w drugim tygodniu wyzwania.

7. Czy zaobserwowałeś/zaobserwowałaś zmianę masy ciała, obwodów?

Niestety nie.


Zauważyłam mniejszy obwód brzucha.A także 3 kg.na minusie.

Na pewno trochę

Nie mierzyłam obwodów, ale straciłam na wadze.

8. Czy udało Ci się wprowadzić jakiś zdrowy nawyk do swojego stylu życia? Np. regularność spożywania posiłków, więcej wypijanej wody, więcej aktywności fizycznej, zwracanie uwagi na składy itp.

Zdecydowanie i na stałe wprowadziłam do swojego życia regularne spożywanie posiłków. Nauczyłam się zwracać uwagę na skład kupowanych produktów, zgodnie z zasadą – im mniejszy skład, tym zdrowszy produkt. Zdecydowanie więcej spożywam kaszy, płatów owsianych, chudego mięsa i ryb. Nauczyłam się też nowych, ciekawych kompozycji smakowych. Jest to dla mnie cenna wiedza i doświadczenie, gdyż lubię próbować nowych rzeczy. Uświadomiłam sobie też, że w posiłkach nie jest najważniejsza ich objętość-obfitość ale skład.

pilnowałam godzin posiłków i to weszło w nawyk

Zdecydowanie regularność.Chociaz czasem jest to trudne.Ale jest to zdecydowanie duży plus.

Więcej aktywności fizycznej.

9. Czy poleciłabyś/poleciłbyś swoim znajomym udział w takim projekcie?

Oczywiście!

Oczywiście.

Na pewno  gorąco polecam

Tak i już to robię.

10.Czy masz dla nas jakieś uwagi?

Dziękuję za udział w projekcie, to było bardzo ciekawe doświadczenie. Gratuluję inicjatywy! Życzę sukcesów w dalszym promowaniu zdrowego stylu życia.


Brak uwag

Życzę powodzenia 😊i bardzo dziękuję za możliwość wzięcia udziału w projekcie.

Trzymajcie tak dalej!

To tylko kilka wybranych opinii spośród wszystkich, które do nas napłynęły. Bardzo cieszy nas ciepłe przyjęcie naszego projektu, to również motywuje nas do dalszej pracy i już myślimy nad kolejnymi akcjami. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

Justyna, Agata i Natalia- MED-DIETA