WARSZTATY DIETETYCZNE

W czerwcu Natalia przeprowadziła pogadankę w ramach projektu „Dobre zdrowie to podstawa i aktywność i zabawa”. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Wspierania Rodzin w Solcu Kujawskim działające przy Centrum Usług Społecznych w Solcu Kujawskim. Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami, które na co dzień uczęszczają do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Solcu Kujawskim oraz seniorów z Klubu „Stokrotka” w Solcu Kujawskim.

Uczestnicy dowiedzieli się jakie są podstawy zdrowego odżywiania. Ile białka powinno znaleźć się w ich codziennej diecie. Dlaczego warto pić wodę. Uzyskali informacje na temat tego jak komponować pełnowartościowy posiłek. Zostali również poinformowani o szkodliwości spożywania napojów energetycznych i zupek instant. Na prezentacji przedstawione były zdrowsze alternatywy dla tych produktów. Nie zabrakło również wiadomości na temat wpływu zdrowego odżywiania na samopoczucie, informacji na temat podstawowej suplementacji i interakcji pomiędzy lekami.

Praca dietetyka to nie tylko układanie jadłospisów i praca z indywidualnym pacjentem, ale również edukacja żywieniowa i taką formę współpracy również oferujemy.

Poniżej można poczytać o naszych innych warsztatach:

1. Warsztaty „Ziołowe ukojenie” 

2.Warsztaty dietetyczne w szkole

3. Warsztaty zielarskie