WARSZTATY ZIELARSKIE

Justyna (oprócz wykształcenia dietetycznego, jest również zielarką), miała przyjemność poprowadzić kolejne warsztaty zielarskie, tym razem w ramach weekendu jogowego w Skorzęcinie. Wyjazd zorganizowała Justyna Langa. 

Podczas spaceru po okolicy uczestnicy nauczyli się rozpoznawać między innymi dziewannę, skrzyp, dziurawiec czy krwawnik. Justyna przekazała wiele ciekawostek na temat zastosowania ziół, sposobu suszenia, przygotowywania naparów, ale również przeciwskazań do ich stosowania. Była to wiedza teoretyczna połączona od razu z praktyką, dzięki czemu można było zdecydowanie więcej zapamiętać. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, ile cennych substancji mijamy podczas przechadzki np. po łące, a uczestnictwo w takiego rodzaju warsztatach pozwala odkryć na nowo to, co znane w terapiach naturalnych od dawna.

Po wspólnym spacerze przyszedł czas na gotowanie ze składników, które udało się zebrać. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy tartę z pokrzywą, migdałowe ciasto z lawendą oraz aromatyczny napar z dziewanny, chabru i maku. Uczestnicy przekonali się, że zioła nie służą tylko do przygotowywania naparów, ale mogą być również ważną składową pysznego posiłku.

Oprócz spotkania z Justyną na biorących udział w wyjeździe czekało jeszcze wiele innych atrakcji. Praktyka jogi, uziemianie, kąpiele leśne, koncert relaksacyjny, taniec intuicyjny, sesja fotograficzna i wiele więcej.  Na Instagramie Justyny Langi można wypatrywać kolejnych ofert wyjazdów.

Po przeczytaniu zapoznaj się z innymi wpisami:

1. Warsztaty Ziołowe ukojenie

2. Jakie jest zastosowanie krwawnika?

3. Jakie wiosenne zioła można wykorzystać w kuchni?