WARSZTATY „ZIOŁOWE UKOJENIE” W PRASTAREJ

Na zaproszenie Pauliny Koszut polski_psycholog_de miałyśmy przyjemność uczestniczyć i współprowadzić warsztaty „Spotkaj się ze SOBĄ! Weekend dla Twoich EMOCJI” w przepięknej zabytkowej Rezydencji z 300-letnią tradycją w Cielętnikach. Była to już nasza druga wizyta w tym przepięknym miejscu – tutaj możecie przeczytać nasze wrażenia po pierwszym pobycie. 

Warsztaty Pauliny miały na celu zwiększyć samoświadomość emocjonalną, dały konkretne techniki i ćwiczenia na radzenie sobie z emocjami. Uczestnicy mogli zrozumieć własne emocje, co pozwala lepiej nimi zarządzać. Atmosfera na warsztatach była niesamowita, sposób w jaki Paulina prowadziła rozmowę z uczestnikami pozwalał im się otworzyć.

Justyna z kolei prowadziła wykład na temat Ziół dla zdrowia psychicznego. Uczestnicy mogli się dowiedzieć jakie substancje, witaminy, czy składniki mineralne mają wpływ na poprawę funkcjonowania naszego umysłu, pamięci, skupienia. Uczestnicy otrzymali informacje o konkretnym dawkowanie i o jakiej porze najlepiej przyjmować dany produkt, żeby wykorzystać jego cały potencjał. Mówiła np. o soplówce jeżowatej, roli magnezu, witamin z grupy B, czy kwasach omega-3. 

Dodatkowo przeprowadziłyśmy warsztaty z wykonywania kul do kąpieli. Uczestnicy mogli stworzyć 4 rodzaje kul – lawendową, nagietkową, pomarańczową i różaną. Jest to bardzo prosta czynność, ale niezwykle odprężająca. Unoszący się aromat olejków eterycznych wprawił wszystkich w miły nastrój. 

Oprócz tego joga o poranku, zdrowe, nieprzetworzone jedzenie, wzbogacone o roślinki i zioła rosnące na terenie Prastarej, nawadnianie przepysznymi naparami np. z lipy, a także spacery i tańce pozwoliły uczestnikom w zaledwie kilka dni zadbać o siebie i swoje emocje. 

W przyszłym roku planujemy kolejną edycję warsztatów. Szczegóły będą się pojawiać na naszych mediach społecznościowych, dlatego też zachęcamy do ich śledzenia. 

Sprawdź nasze inne wpisy: 

1. Wiosenne zioła w kuchni 

2. Jakie jest zastosowanie krwawnika? 

3. Kawa z grzybami.