WARSZTATY DIETETYCZNE W SZKOLE

CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE…

We wtorek (09.04.2024) miałyśmy przyjemność poprowadzić warsztaty dietetyczne dla chętnych uczniów klas VII i VIII Zespołu Szkół w Łabiszynie.

Porozmawialiśmy na temat tego jak powinna wyglądać dieta młodej osoby. Ile powinni spożywać białka, jakie źródła tłuszczu i węglowodanów powinni wybierać. Przedstawiłyśmy kilka zasad zdrowego stylu życia – uczniowie dowiedzieli się, że dla ich prawidłowego rozwoju ważna jest odpowiednia ilość snu, aktywność fizyczna, ale również nawodnienie, dostarczanie dobrego źródła makroskładników (białka, tłuszczów, węglowodanów). Rozprawiliśmy się z popularnymi mitami na temt zdrowego odżywiania – wytłumaczyłyśmy dlaczego dieta niskokaloryczna nie jest dobrym wyborem, że nie powinni rezygnować z tłuszczu w swojej diecie oraz, że dieta wegetariańska opierająca się na produktach przetworzonych nie jest do końca dobrym wyborem.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w pogadance. Byli bardzo aktywni i chętnie zadawali pytania. Opowiadali jak wyglądaja ich posiłki, dostałyśmy pytania o popularne diety, o których mówie się na Tiktoku (np. dieta lwa). Uczniowie dostali od nas też wskazówki na temat żywienia w sporcie.

Dodatkowo tego dnia w szkole odbywał się konkurs „Kęs zdrowia”. Uczestnicy przygotowali kolorowe, pięknie prezentujące się zdrowe przekąski. Jurorzy oceniali walory smakowe i zdrowotne, sposób prezentacji oraz estetykę podania. Justyna miała przyjemność być częścią komisji oceniającej. Poniżej możecie zobaczyć jak pomysłowe i ładnie prezentujące się były to przekąski.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Bardzo nas cieszy, że nauczyciele organizują takie spotkania dla młodzieży. Według nas takie spotkania są potrzebne, w świecie miediów społecznościowych, gdzie informacji na temat żywienia jest bardzo dużo, trudno jest stwierdzić co jest prawdą i bardzo łatwo jest się pogubić.

Sprawdź nasze inne wpisy: 

1. Metamorfoza Zuzi 

2. Jak wzmocnić odporność dziecka?

3. Otyłość u dzieci