METAMORFOZA NASZEJ PACJENTKI

Jest nam niezwykle miło pochwalić się kolejną metamorfozą jednej z naszych podopiecznych.
Zuzia zgłosiła się do nas w listopadzie 2021 roku. Stwierdzono u niej insulinooporność, dlatego konieczna była redukcja masy ciała oraz zmiana nawyków żywieniowych. Ułożenie planu żywieniowego wymagało od nas sporej kreatywności, ponieważ Zuzia nie przepadała za wieloma produktami, w tym za warzywami. W jadłospisie starałyśmy się przemycić jak najwięcej warzyw w postaci miksowanych sosów czy zup tak, żeby było to możliwe do zjedzenia dla naszej pacjentki. W diecie znalazło się również miejsce na ulubione potrawy Zuzi oraz domowe słodkości. Najważniejsze dla nas było to, żeby ten plan żywieniowy był jak najbardziej realne do wprowadzenia. Oprócz ogromnego zaangażowania i determinacji naszej pacjentki niezwykle istotne jest to, że otrzymała pełne wsparcie od rodziny.
Na naszym ostatnim spotkaniu usłyszałyśmy, że zaproponowane przez nas posiłki spożywa tak naprawdę cała rodzina. Dodatkowo Zuzia nie rezygnuje ze spotkań ze znajomymi czy szkolnych wycieczek, a i tak osiągnęła wspaniały rezultat. Poniżej możecie zobaczyć analizę składu ciała z naszego pierwszego spotkania w listopadzie 2021 oraz ostatnie z czerwca 2022 roku.
Efektem naszej pracy jest utrata prawie 12 kg w tym, co najważniejsze aż 10,1 kg tkanki tłuszczowej i zaledwie 1,7 kg masy mięśniowej. Jest to bardzo dobry wynik, ponieważ bardzo często bywa tak, że  ubytek masy mięśniowej jest znacznie większy, a zależy nam na tym, żeby redukować tkankę tłuszczową. W listopadzie Zuzia była na granicy otyłości I stopnia, obecnie jest o krok od wejścia w prawidłowe zakresy BMI. Co najważniejsze poprawiły się również wyniki badań laboratoryjnych. 
Serdecznie gratulujemy wspaniałych efektów!
Po przeczytaniu wpisu możesz poznać kolejne sukcesy naszych pacjentów: